Bilgisayarınız İçin Kullanışlı Yeni PWA Uygulamaları

Bilgisayarınız İçin Kullanışlı Yeni PWA Uygulamaları


PWA uygulamarı web uygulamarına örnektir. Doğrudan tarayıcı desteği ile sunulsalar da normal bir yazılım gibi davranabilirler. Doğrudan masaüstüne ekleyebilir ve bildirim alabilirsiniz. PWA uygulamları platform agnostiktir. Yani Andorid / iOS / Windows / macOS / iPadOS / Linux gibi işletim sistemlerinde sorunsuz kullanılabilirler. Tek ihtiyacınız desteklenen bir tarayıcıdır. Microsoft Edge ve Google Chrome bu desteği bütün platformlarda sunuyorlar.

1- Android Mesajlar PWA

Android kullanıyorsanız SMS uygulamanızı Android mesajlar ile değiştirmek isteyebilirsiniz. Whatsapp web benzeri bir özellik sunması sayesinde smslerinize bilgisayarınız üzerinden erişebilir ve yanıtlayabilirsiniz. Ayrıca messages.android.com adresine gittiğinizde artık size PWA uygulamasını indirme seçeneği de sunulacak.


2- Unsplash PWA

Unsplash harika bir ücretsiz fotoğraf platformu. Ürünlerin telif hakkı olmadan kullanılma sunulması çok hoş. Kendinizin de katkıda bulunabileceği bir yer olan Unsplash yakın zamanda harika bir PWA sunmaya başladı.3- Twitter PWA

Eğer twitter kullanmayı seviyor ama her defasında tarayıcınız üzerinden girmek istemiyorsanız Twitter PWA yüklemeniz yeterli olur.

Twitter PWA


Bilgi: PWA uygulamaları kurulum gerektirmez. Hepsi offline çalışmaz. Farklı pencerede açıldıklarında görev çubuğunuza sabitleyin aksi halde tarayıcınızın "Uygulamalar" bölümünden tekrar erişebilirsiniz. Ayrıca Başlat menünüzdeki uygulamalar kısmında da listeniyor olacaklar. Yorum Gönder

0 Yorumlar