Farkında Olmanız Gereken Web Siteleri

Tabi benim web sitem çok önemli ama bunları da bilmekte fayda var :D

1- Unsplash

Unsplash ücretsiz olarak kullanabileceğiniz fotoğraflar sunan bir websitesi. Herhangi bir sertifika gerekmeksizin kullanabileceğiniz fotoğraflar sunuluyor ve eğer isterseniz kendiniz de katkıda bulunabiliyorsunuz. Ancak belirli standartlara uymanız gerekiyor. Unsplash Google, Microsoft gibi büyük şirketlerle çalışarak para kazanıyor. Böylece bizim gibi sıradan kullanıcılar ücretsiz olarak servisden ücretsiz yararlanmaya devam edebiliyoruz.


https://unsplash.com/

2- Straw Poll

Hızlı bir şekilde küçük basit anketler hazırlayabileceğiniz tamamen ücretsiz bir websitesi.  Ücretsiz olmalarının sebebi de reklam yayınlıyor olmaları. Ancak birçok websitesinin aksine bu reklamlar sizi rahatsız edecek şekilde ekranın her yerinden fışkırmıyor. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


https://www.strawpoll.me/

3- Google Fonts

Açık kaynak fontların paylaşıldığı Google tarafından sunulan ücretsiz servis. Bu fontları indirebilir veya doğrudan web projelerinizde kullanabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki açık kaynak olmaları bunları satabileceğiniz anlamına gelmez. Açık kaynak olan her şey yine de bir lisansa sahiptir. Kesinlikle tavsiye ederim bir kontrol edin.


https://fonts.google.com/

Yorum Gönder

0 Yorumlar