Askerlik Süreci Başlıyor!

Askerlik Süreci Başlıyor!


Çok heyecanlı olduğum ve aynı zamanda korktuğum bir konu olan askerlik ile ilgili başvuruda bulunmam gerekiyor. Bu süreçten ilk defa geçeceğim için biraz ürküyorum ve biraz da o beklenti içinde olmanın heyecanı ile karışık bir kaygı da hissediyorum. Anlayacağınız bir duygu çorbası bütün vücudumu geziyor ve pek de hoşuma giden bir his değil bu. Bu hisler ile birlikte genelde depresyon kendini gösterir ve stress benim için çok sıkıntılı bir durum zira aşırı stress altında kalınca beynim iyi çalışmıyor.

Askerlik konusu beni sıkan konulardan biri. Zira şu ana kadar beni sürekli geri tutan bir mesele olmuştur neden bilmiyorum. Eğer endişelendiğim bir konu varsa hayatım o konu bir karara bağlanana kadar iflas ediyor. Üniversiteden sonra hayatımın bok olmasının sebebi budur. Nihayet bu mesele geldi çattı. Sonsuza kadar çözümlenmesini sağlamaktan başka çarem yok.

Asker olmak istemiyorum. Evet askerlik sevdiğim ve ilgimi çeken bir alan değil. Nasıl her insan her mesleğe uygun değilse her insan asker olmaya da uygun değildir. Ancak buna rağmen insanlar zorla toplama kamplarına gönderilir gibi bir yerlere gönderiliyor. “eğitim” alıyorlar. Sonrasında başka bir yere gönderilip çöp topluyorlar ve/veya bir grup acemi savaşa gönderilip şehit oluyorlar. Oysa profesyonel askerlik denen bir alan birçok Dünya ülkesinde mevcut. İnsanların bir mesleğe ve paraya ihtiyaçları var. Bazı insanlar disiplin ve zor koşullara adapte olabiliyor ve silah kullanmak konusunda yetenekliler. Bu insaları devamlı olarak istihdam etmek yerine benim gibi düz yolda yürümekte zorlanan bir insanı zorla askere alıp tonlarca para harcıyorlar. Oysa benim ülkeme olabilecek en önemli katkım yaratıcılığımı kullanabildiğim iş alanlarında ve kendi şirketimde olabilecekken son 3 yılımı bu olayın stresi altında ezilerek geçirdim. Bu durum bu yıl içerisinde de devam edecek. 

Eski kafalı insanlar, eğitimsiz ve vizyonu olmayan bir toplum bu yazıyı okumadan, anlamadan yorum yapacak olan insanlar yönetime gelince sonuç; ilerleme konusunda atılan adımlarım 100 yılına yaklaşan canlı bir devletin atacağı kocaman adımlar değil, 1 yaşındaki bir bebeğin atacağı küçük adımlardan ileri geçemiyor. 

Yakın zamanda askerlik şubesine uğrayıp durumum hakkında bilgi alıp gerekn işlemleri yürüteceğim. Sizi süreç konusunda bilgilendireye devam edeceğim. Şimdilik hoşçakalın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar