Operatörler Kilitlendi Ama Kimse Umursamıyor!


Orta büyüklükteki bir deprem olan Silivri Depremi (5,8) esnasında birçok telefon kilitlendi ve kimse birbirine erişemedi. Bu konuda Türk Telekom hariç hiçbir özür mesajı yayınlanmazken bu durumun iyileştirileceğine dair bir bildiri de yayınlanmadı. Türk Telekom sadece mesaj atıp hatların kilitlendiğini ve bundan dolayı özür dilediklerine dair bir mesaj gönderip internet hediye etti. Ama hediye filan istemiyoruz yoğunluğu kaldırabilecek bir sistem istiyoruz. Lütfen 5G için milyar liralar harcamak yerine yüksek hit alındığı zaman zorlanmayacak bir alt yapı hazırlayın. Devlet’in operatörlere bir yaptırım uygulamadığı apaçık ortada (Her şeye KDV ÖTV vurmak haricinde). Operatörler kilitlendi ama kimse umursamıyor çünkü artık deprem yok herkes gel keyfim gel. Deprem olduğunda sevdiklerinizi düşünmeyecek kadar umursamaz olabilecek misiniz?

Bu son yaşananları çoktan unuttuk mu?
Sagnavel
Deprem esnasında ve sonrasında operatörlerin paylaştığı tweetler ise bence rezillik. Bakın aşağıdaki Türkcell gönderisi bir reklam. Fırsattan böyle bir istifa görmedim. Birçok kişi bu uygulamayı kullanmıyor. Ben telefonlar kilitliyken nasıl birine ulaşayım da ona bu uygulamayı yükletip kullanayım. Onu geçtim benim annem akıllı telefon kullanmıyor ne yapıcam ben şimdi. Doğuda oturan ailelerimizin bir çoğunda da akıllı telefon yok. Bip reklamı buyun:

Ve bir de bu. Siz kimseye erişemiyorsunuz ama bize zarar gelmedi. Size geçmiş olsun biz iyiyiz.

Türk Telekom'dan bir özür geldi.

Vodafone Türkiye'nin ne twitter hesabında ne de web sitesinde bir bilgilendirme ve özür gönderisi yok. Vodafonlu olduğumdan utanıyorum. Sözleşmelerim bitince Türk Telekom'a geçiyorum. En azından özür dileyecek kadar akılları var.
Sizde durum ne? Ne düşünüyorsunuz?
//cover image : Photo by Quino Al on Unsplash

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.