Ailemden Evlen ve Çocuk Yap Baskısı


Ailem evlenip çocuk yapmam konusunda sürekli imalarda bulunuyor, bu kızlara yapılmıyor muydu ya. :) Ben kendimi kesinlikle evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya hazır hissetmiyorum. Kardeşim çoktan çocuk sahibi oldu ve daha 27 yaşında yaklaşık 3 yaşında kızı var. (Tam emin değilim yaşından)
Bu tür toplum normları ve beklentileri beni strese sokuyor. Derin nefes alıp rahatlamaya çalışırken atmosferdeki oksijeni azalttım resmen. Millet küresel ısınma diyor sebebi benim aslında haberleri yok. Çocuk sahibi olamam çünkü henüz o olgunluğa ve sabıra sahip değilim. Toplumun beklentilerinin aksine hayatımın CEO’su benim ve istediğim gibi yaşayamadığım hayatı istemiyorum mantığıyla yaşıyorum. İster doğru bulun ister yanlış bulun bu benim yolum. Bu yolda nasıl istersem öyle yürürüm. Arada bir korkuyor olsamda sadece bana özel olan bu yolda olmak her şeyden daha haz verici ve önemli benim için. Demet Akalın'ın aksine benim evli mutlu çocuklu olma gibi bir hayalım yok. ( Spotify Bağlantısı) Ama bakınız irem derici - tek tabanca (Spotify bağlantısı)
Bu şekilde baskı altında olanlarınız varsa, size tavsiyem hayatınızdaki kararları siz verin. Herkes kimin hayatını yaşayacağına karar versin; kendinizinkini mi yoksa ailenizin sizden istediğini mi? Kendi kararlarınızı veremiyorsanız size tavsiyem bir doktora başvurun. Kimse bir şey yapmaya zorlanamaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar