Tesla’dan Rekor: Baharda 95.000 Otomobil


Şirket 2019 yılına çok mükemmel başlamadı. Tesla hayranları bundan haberdardır. Ancak yılın ortasına doğru işler iyiye gidiyor. Yılı ikinci çeyreğinde şirket rekor kırarak 87.048 araç üretti ve 95.200 adet arabayı teslim etti. Bu rekor 3 aylık bir sürede gerçekleşti.


Tesla nasıl böyle bir başarı elde ettiklerini hakkında herhangi bir detay vermedi ama Birleşik Krallık’tan yapılan satın alma talepleri  ve Avrupa ve Çin’den gelen talepler bu araçların satılmasında büyük bir rol oynamış olabilir.

Model 3, üretilen ve teslim edilen araçların en büyük payını oluşturuyor. Teslim edilen araçların 77.550 tanesi Model 3 olurken, Model S ve Model X 17.650 adette kaldı. Ancak aradaki fiyat farkını göz önüne aldığımızda bu çok da şaşılacak bir durum değil. Zira Model S ve Model X Tesla’nın en premium ürünleri.

Bu gelişmenin Tesla için parasal anlamda bir kâr anlamına gelip gelmediğini henüz bilmiyoruz. Ancak şirket bu haberle beraber kesinlikle üretim ve lojistik hizmetlerinin optimum seviyeye ulaştığına ve her şeyin normalde dönmeye başladığının kesin kanıtı olarak görüldü.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.