AİLENİZ SAĞLIKLI DEĞİL!


Aileler asla mükemmel değildir. YouTube izlerken bir tane kızın yaşadığı sorunlar üzerine bir video hazırlanmış ve onu izledim. Fakat o videoda yasal sebeplerden dolayı istedikleri her şeyi paylaşamamış ve konuşamamışlar. Kızın annesi kızı resmen parası için kullanıyor ve kızın mizacı da son derece submissive (boyun eğen) olduğu için kız resmen hayatının yarısını hatta tamamını sorunlarla geçirecek ve belki asla düzelmeyecek. Öyle acınası bir durum ki.

AİLE. Çocuklarını bırakıp kaçanlar, çocuklarına tecavüz edenler, çocuklarını satanlar, pazarlayanlar, çocuklarını dövenler, çocuklarını zorla işlerde çalıştıranlar ve daha benim aklımın almadığı, bilmediğim birçok şey. Bizim bilmediğimiz duymadığımız birçok şey.

Aile kutsaldır. = YANLIŞ!

Aile ilah ya da bir cami gibi bir şey yer değil. İnsanlarda kutsal değiller. Cennetten boşuna atılmadık.

Anne ve Baba kutsaldır. = YANLIŞ.

İkisi de insandır insanlar mükemmel değildir. Bütün kötülükleri yapan insandır.  Psikolojiniz onlar yüzünde bozulmuştur. Anne / Baba mükemmel insan oldukları zaman kutsaldır. (Peygamber efendimiz her şeyi açıklamaya fırsat bulamadı. O yüzden bir Müslüman akıllı olmalıdır, ilim Çin’de bile olsa gidip almalıdır demiştir. Daha ne desin yani sizin sorunlarınızı mı çözecekti tek tek.)

Hayatımızdaki insanları yargılarken daha çok onları hayal ettiğimiz gibi görmeye çalışıyor bazen de hatalarını ısrarla göz ardı ediyoruz. Kör bir bağlılık ile hayatımıza devam ediyoruz. Bazıları buna boyun eğmiş ve öğrenilmiş çaresizliğe alışmış olabilir. Ben bunu istemiyorum. El alem ne der diye yaşayan insanlar tiksiniyorum. Benim ailem ve akrabalarım öyle yaşıyor. Ailem haricinde hiç biriyle görüşmemek için elimden geleni yapıyorum ve ne kadar mutlu oluyor insan anlatamam.


Psikolojik sorunlar, ileri seviye kronik depresyon ve birkaç tane daha OCKSAD KFSK gibi tuhaf harflerden oluşan birkaç hastalığa sahip olduğumu, sonra Türkiye’deki insanların psikoloji konusunda cahil olduklarını ve benim seviyemden düşük insanlar olduğunu öğrendim. Evet cahil olan insanlara düşük seviye insanlar diyorum. Dünya’daki tek ayrımcılığın bilgi konusunda olması gerekir bence. :)

Konuya dönersem şu anki sorunlarınızın birçoğunun altın ailenizde kaynaklanan sorunlar var. Ailenize bakmak zorunda olmanız gerektiği düşüncesi ise aslında absürt bir konsept. Herkes kendine bakmalı, kendi ayakları üzerinde durmalı. Her zaman şartlar buna el vermiyor evet doğru. Ama hayatınızı buna bağlamak yanlış. Çocuklara sizin ilerideki bakıcınız ve hizmetkarınız olarak davranmak ve öyle yetiştirmek ise çok büyük bir ayıp. İslamda çocuklar ailelerine bakmak yükümlüdür diyor. Ama “Ey kullarım, sakın siz bir şey yapmayın yaşlanınca illa bütün her şeyi onların üzerine yıkın!” diye yazdığını ben hatırlamıyorum. Aynı kitabı okuduk umarım. Sakın daha iyisini yaparsınız. El alem ne der diye düşünmeye harcadığınız zamanı öğrenmeye harcasaydınız şimdi nerelerde olurduk Allah bilir.

saat 2:44 düşünceleri...

Yorum Gönder

0 Yorumlar