En İyi S-Pen Uygulamaları


Burada benim kullanmakta olduğum ve Samsung’un S-Pen’i ile uyumlu çalışan uygulamalardan bahsedeceğim. Bir tabletiniz veya S-Pen destekleyen bir cihazınız varsa kullanabilirsiniz. Android cihazlar içindir.


1- OneNote (Microsoft)

Microsoft’un uzun yıllardır ürettiği ama ancak son yıllarda kullanılabilir bir hale gelmiş olan bu uygulama şu anda not almak, listeler oluşturmak, resim ekleyip üzerine not almak gibi daha birçok işi yapmanıza olanak sağlarken bunu başkalarıyla kolayca paylaşmanıza izin veriyor. Üstelik isterseniz bir not üzerinde ortak da çalışabilirsiniz.
Microsoft tarafından bir uygulamanın sağlanması demek OneDrive ile eşitlenmesi demek aynı zamanda. Bu özellik hem cihazınızda olan notları tüm diğer cihaz türlerinde de görüp düzenleyebileceğiniz anlamına geliyor hem de cihazınıza bir şey olsa bile notlarınız güvende demek. Üstelik ücretsiz. (Reklam gibi biraz :D ama doğru.)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.onenote&hl=tr-tr


products.office.com/tr


2- Bamboo Paper (Wacom)

Android üzerindeki en iyi not alma/çizim yapma uygulamalarından bir tanesi ve Microsoft’un uygulaması ile karşılaştırıldığında daha tatmin edici bir yazma deneyimi var. Üstelik resim eklemenize de olanak veriyor.

Ancak Microsoft’un aksine ücretsiz eşitleme ve depolama gibi özellikleri ne yazık ki yok. Bu özellikle küçük bir ücret karşılığı kavuşabilirsiniz ancak.

Bir negatif yanı da sayfaların yakınlaştırma-uzaklaştırma desteklememesi. Eğer cihazınızın ekran dpi oranını değiştirirseniz notlarınız ekranın dışı taşabilir ve okumanız imkansız hale gelebilir.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wacom.bamboopapertab3- SketchBook (Autodesk)

Olay not almak çıkıp çizim yapmaya gelince en iyi ücretsiz araçlardan biri SketchBook. Birbirinden farklı kalem ve silgi seçenekleri, cetvel araçları, arkaplan desteği, simetri araçları, yansıtma araçları ile anlatılmaz yaşanır bir araç. Dandroid (Dandik Android :D) üzerinde çalışan güzel bir araç. Mutlaka deneyin.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adsk.sketchbookHiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.