En Kötü Karar Bile Kararsızlıktan İyidir Derler

Arkadaşlarınızla paylaşın.

Böyle bir söz var bilmem duydunuz mu? Saçma bir şey olsa bile önemli olan nokta şu ki bazen hayatta ilerlemek için kararlar vermek zorunda kalırsınız aksi halde durum asla değişmez.  Bugün öyle bir gündü ve sonunda vermem gereken bir kararı verdim. Kendim için zor bir karar aldım. Artık kendi hayatıma bakmamın ve kendi kararlarımı almanın vakti geldi.

Aile kavramı çok önemli olsa da gerçekten bazen çok toksik bir hal alabiliyor ilişkiniz. Hayatım boyunca azarlanıp, sen aptalsın muamelesi gördüğüm ve fikirlerimin dikkate alınmadığını düşünürsek, bugün ilk defa belki de herkese kendi kararlarını alabilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen biri olduğumu göstermiş oldum. Bu durum büyük bir karmaşaya neden olacak olsa da artık geriye bakmak yok. Kendi evladının düşüncelerine yaşantısına değer verip onu dikkate almayan insanlar, evlatlarını hak etmiyor demektir. Beni öldürmekle bile tehdit edebiliyorsan zaten babam değilsin. Ben yanılmışım öyle olduğunu düşünerek.

Her neyse yine konunun dışına çıkıyorum. Artık kiramı ödeyip başımın çaresine bakma vaktim geldi. Allah’tan dileğim mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmek. Yıllardır bunu istiyorum ve bu benim ilk adımım umarım bana bu yolda yardımcı olur. Zira elimden geleni yapıyorum. Hadi bakalım.


Arkadaşlarınızla paylaşın.