Microsoft, Windows 10’da Telefon Ekranı Yansıtmayı Test Ediyor


Microsoft, Telefonunuz uygulaması için yeni özellikleri test etmeye başlıyor, telefon ekranı şimdi belirli aygıtlar için sınırlı önizleme ile sunuluyor. Şu anda, özellik yalnızca Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S9 cihazlarıyla çalışıyor ve Microsoft, yakın gelecekte daha fazla cihaza sunmayı planladığını ve şu anda bu işlevi destekleyen tek Surface cihazının  Surface Go olduğunu belirtiyor.


Telefon ekranı yansıtma, Microsoft'un 2018'de duyurduğu bir özelliktir ve kullanıcıların telefonlarını doğrudan bilgisayarlarında görmelerini ve bunlarla etkileşimde bulunmalarını sağlar. Böylece, telefonu elinize alıp Snapchat veya WhatsApp'ı kontrol etmek ve iş akışınızı kesmek yerine, artık bunları doğrudan cihazınızdaki bir uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Çalışması için Bluetooth ve WiFi kullanır ve PC'nizin Bluetooth Düşük Enerjili Çevre Birim Rolünü desteklemesi gerekir ve Windows 10 sürüm 1803 veya daha yenisini kullanması gerekir. Android için, telefonunuzun Android 7.0 veya daha yeni bir sürümde çalışıyor olması gerekir.


Microsoft bu özelliğin şimdi önizlemede olduğunu duyursa da, henüz herhangi bir cihazımızda etkin olduğunu göremedik. Ancak yakın zamanda bu özelliğin kullanılabilir olacağını bilmek oldukça heyecan verici.


Resmi olarak yayınlandığında bu özellikten yararlanacak mısınız? Yorumlarda bize bildirin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar