İstanbul Kartınıza Telefonunuzla Yükleme Yapın


İstanbul Kartınıza Telefonunuzla Yükleme Yapın


Güncelleme: Uygulama normale döndü. Uygulamayı kullanarak istanbul kartınıza para yükleyebilirsiniz. Kredi kartlarından komisyon alınıyor, ancak vadesiz hesap kartlarınızdan herhangi bir ücret kesilmiyor.


UYARI : Ben bu yazıyı yazdıktan sonra fark ettim ki uygulama bir süredir çalışmıyor. Yenilenmekte olduğuna dair bir uyarı alıyorum. Tekrar çalıştığında size bildireceğim.


Play Store ekran görüntüsü
İstanbulda yaşayıp da İstanbul kartındaki parası biten mutlaka olmuştur. Veya uzun süre bakmadığınız kartta ne kadar para kaldığından emin olmayabilirsiniz. Neyseki Belbim yayınladığı harika bir uygulama var: “istanbulkart”


Istanbulkart, uygulamasına üye olmanız gerekmekte. Üye olduktan sonra NFC olan bir telefonunuz varsa, istanbul kartınızda kalan bakiye miktarını öğrenebilir ve yükleme yapmanız gerekiyorsa banka hesap kartınızı kullanarak yükleme yapabilirsiniz. Maalesef kredi kartları geçersiz.

Kartınızı telefonunuzun (genellikle) arkasında bulunan NFC tarayıcısına yaklaştırmanız sayesinde işlem yapabiliyorsunuz. Kartınızın işlem tamamlanana kadar ayırmayın.

Aşağıdaki bağlantıdan uygulamaya gidebilirsiniz.Aşağıdaki bağlantıda İstanbulkart başvuru merkezlerini bulabilirsiniz.

Not: Kartal Metro Başvuru merkezi 3. Çıkışın yanında. (çıkış-giriş)


** Başlık görseli https://www.istanbulkart.istanbul/ adresinden alınmıştır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar