En Yeni Teknoloji Haber Özetleri

Arkadaşlarınızla paylaşın.

En Yeni Teknoloji Haber Özetleri

Başlık başlık veriyorum. Detaylı bilgi isterseniz hızlıca seçip sağ tıklayıp Google’da aratabilirsiniz. (Chrome, Edge, Firefox çalışır.)

1- Windows 10 Mail uygulaması artık el yazısı ile mail göndermeyi destekliyor. Doğrudan kalemle yazıp gönderebileceksiniz e-postlalarınızı.

2- Windows Insider 17733 Yapısı yayınlandı. Nihayet Dosya Gezgini tam “Koyu Mod” özelliğine kavuşmuş oldu.

3- Chrome 70 sürümü Windows 10 bildirimlerini destekleyecek. Chrome’daki bildirimler yerine bilgisayarınıza bildirim gelecek ve eğer rahatsız etme modu açıksa bildirim almayacaksınız. Faydalı bir özellik oldu bu. Örneğin WhatsApp web açıkken gelen bildirimler Chrome küçültülmüşken gözükmüyordu ama artık gözükecek ve onlara tıklamanız sizi o sekmeye götürecek.

4- Apple Migration Utility (Göç asistanı ?) güncelleyerek daha iyi Windows desteği sunmaya başladı. Böylece hesaplarınızı ve dosyalarınızı daha kolay aktarabileceksiniz.

5- Bugün Note 9 Duyurulacak.  Saat 18.00’de başlayacak. (TSİ)

6- Google  Kişiler uygulaması yeni tasarım ile güncellendi.

7- Snapdragon 670 duyuruldu.

8- HTC 2003’den bu yana en düşük gelir miktarını elde etmiş. Google ile Pixel cihazları üretmeleri pek yardımcı olmamış gibi gözüküyor.

9- ABD’de yeni bir kene türü ortaya çıktı. Üstelik üremeden çoğalabiliyor. Artık Laboratuvar ürünü değil de ne şimdi bu.

10- Blizzard birden çok Diablo projesini üzerinde çalıştığını doğruladı.

11- Tesla (araba şirketi) halka açılmıştı. Ama tekrar özel bir şirket olmak istiyor. Elon Musk bunu yapmak yeterince parası olduğunu söyledi.

12- Android 9 Pie yayınlandı. Google cihazları(Pixel) ve Essential Phone güncelleme aldı. Diğer üreticilerden hangi cihazların destekleneceğine dair ses yok henüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir