Uygun Fiyatlı Microsoft Surface Go TanıtıldıUygun Fiyatlı Microsoft Surface Go Tanıtıldı

10 inçlik 1800x1200 çözünürlüklü 4:3 ekrana sahip. Zayıf olan 2 çekirdek 2 mantıksal çekirdek olarak 4 çekirdek gibi çalışabiliyor. İşlemci Intel Pentium Gold 4451Y ve 18 ay önce duyuruldu. 64GB eMMC (SSD den yavaş HDD’den hızlı). 9 saatlik tahmini batarya süresi sunuyor. $399 dolardan başlıyor modeller.

Ancak bu fiyata rağmen Surface Pro’nun sunduğu birçok özelliği sunmaya devam ediyor. Surface tabletlerin meşhur kickstand ile birlikte, 8MP arka, Windows Hello desteği ile 5MP ön kamera Surface Connect manyetik şarj imkanı, 10 parmak dokunma ve kalem desteği. 3.5 mm kulaklık ve USB 3.1 Gen1 C-tip (Type-C) port. Diğer Surface ailesi gibi Surface Go kapaklı kılıf tarzı klavyeleri destekliyor. Tabi boyutu küçük olduğundan küçük bir taneye ihtiyacınız var.

Şu anda ön siparişler ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Hong Kong, Birleşik Krallık, İrlanda, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, İsviçre, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Norveç, Polonya, Tayvan, İtalya, Portekiz, İspanya, Malezya, Tayland da başladı. 4GB + 64GB Windows 10 Home modeli $399 satılırken, Windows 10 Pro’ya yükseltmek için $50, ve eğer 8GB + 128 NVMe SSD güncellemesi yapmak isterseniz de $150 ödemeniz gerekiyor. $99 kapaklı kılıf klavye alabilirken, Alcantara modeli için $129 vermeniz gerekiyor. Resmi satış tarihi 2 Ağustos.

Bu modelle Türkiye pazarına resmi bir giriş yapmasını umduğum Surface cihazları malesef yine beni hayal kırıklığına uğrattı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar