Parolalarınızı Sizin Yerinize Dolduran Harika YazılımlarEn iyi Parola Yönetici Yazılımlar


Günümüzde istesek de istemesek de birçok farklı iş için birçok farklı şifre ve kullanıcı adı oluşturmak ve bunları hatırlamak zorundayız. Ancak insan doğasının bir gereği olarak bazı şifreleri ya da kullanıcı adlarını unutabiliyoruz. En gerekli anda aradığınız şifreyi hatırlayamamak oldukça sinir bozucu bir deneyim. Ancak bu noktada yine teknoloji yardımımıza koşuyor. Parolalarınızı sizin yerinize dolduran harika yazılımlar var.

1- LastPass


Chrome ve Edge tarayıcılarında eklentisi bulunan ve IOS ve Android cihazlarda da kullanabileceğiniz ücretsiz olan bir yazılım. Bütün parolalarınızı şifreleyip saklayan ve her yerden erişmenize olanak veren bu harika yazılım aynı zamanda eklenti ve uygulamaları sayesinde bu parolaları sizin yerine web ekranlarına girebiliyor da aynı zamanda. Ayrıca $1 gibi bir fiyat ile de 1GB şifreli bulut alanı satın alabilir ve aile planını kullanabilirsiniz. Ancak bireysel bir kullanım için ücretsiz hali fazlasıyla yeterli olacaktır. Zira benim de kullandığım ve inanılmaz derece kullanışlı olan bu yazılımın Edge ile de çalışıyor olması harika. LastPass’a üye olduktan sonra güçlü bir şifre oluşturun ve artık sadece onu hatırlayın. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
https://www.lastpass.com/

2- Dashlane

Dashlane, LastPass gibi birçok özelliğe sahip ancak ücretsiz olarak sadece bir cihaz üzerinde kullanabiliyorsunuz. Ve cihazlar arası eşitleme ücretsiz sürümde yok. Birden çok cihaz üzerinde kullanabilmek için ödeme yapmanız gerekiyor. Premium planı $3.33 ve bu plan sınırsız cihazı kapsıyor. İlk satın aldığınızda ise 30 içinde paranızı iade ediyorlar eğer memnun kalmazsanız. Satın aldığınızda destek için konuşabileceğiniz bir servis de sunuyorlar.
https://www.dashlane.com/

3- 1Password


1Password doğrudan ücretli başlıyor. Kısa bir süreliğine(30 gün) ücretsiz deneyebiliyorsunuz ancak uzun sürmüyor. $2.99 ($3) fiyatından aylık ödeme yaparak kullanabiliyorsunuz. Satın aldığınızda destek için konuşabileceğiniz bir servis de sunuyorlar.
https://1password.com/

4- KeePass

Hayır, Keep-ass değil, Kee-pass. Bunu baştan aradan çıkartalım. Keep ile Password kelimelerini birleştirmişler ve p harfini ortak yapmışlar. KeePass bir açık kaynak bir x86 yazılımı ve parolalarınızı yerel olarak şifreleyip saklar. Eğer LastPass gibi online veya ücretli yazılımlardan hoşlanmıyorsanız KeePass sizin için olabilir. Ancak şunu belirtmekte fayda var KeePass yalnızca Windows üzerinde çalışır ve sizin için web sitelerini doldurmaz. Kontrol tamamen sizdedir ve istediğiniz kullanıcı adını ve parolayı siz bulursunuz ve kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
https://keepass.info/

İnternet üzerinde yapacağınız araştırmalarda çok daha fazlasını bulabileceksiniz. Ancak en popüler olanlar ve fikrimce en güvenilir olanlar bunlar. Lütfen siz de bir göz atın ve araştırın ve size en uygun olanı seçin. Kolay gelsin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar