Mutlaka Bilmeniz Gereken 3 İngilizce Dizi


Mutlaka Bilmeniz Gereken 3 İngilizce Dizi


Bir 90lar - 2000ler klasiği = Friends (7+)Herkesten mutlaka ve mutlaka duyduğunuz bu dizi son derece basit konuşma dili İngilizcesi ile hem öğrenenlerin hem de biraz eğlenmek isteyenlerin izlemesi gereken bir dizi. 24dk bölümleri olan dizi aslında sitcom. 10 sezon süren dizi sizi yormayan bir hikayeye sahip. Bir grup arkadaşın yaşamlarını ve birbirleriyle olan ilişkileri konu alıyor. Komedi yapımı. Hafif ve aile dostu bir komedi arıyorsanız mutlaka bakın. Google kullanıcılarından %95 oranında beğeni almıştır.

Farklı bir korku dizisi = American Horror Story (18+)
American Horror Story, Ryan Murphy ile Brad Falchuk tarafından yaratılan Amerikan korku-drama televizyon dizisidir. 5 Ekim 2011 de ilk bölümü yayınlanmıştır ve 7 sezon devam etmiştir. Aynı kişileri farklı rollerde görebileceğiniz bu yapım bu yüzden biraz tuhaf gelse de ilk bölümlerin ardından hemen alışıyorsunuz. Hemen her sezonda farklı konuları ele alan dizi oldukça iyi bir görsel uyuma sahip. Efektlerin son derece kaliteli ve abartısız kullanılması gerçekçi bir atmosferin ortaya çıkmasına sebep olmuş. Korku seviyorsanız mutlaka bir göz atın. %95 oranında Google kullanıcıları tarafından beğenilmiştir.

İlginç Bir Suç-Gerilim-Drama Dizisi = How To Get Away With Murder (18+)
How to Get Away with Murder, ilk gösterimini 25 Eylül 2014'te ABC kanalında yapan, ABD yapımı bir televizyon dizisi. Eğer yobaz değilseniz son derece eğlenerek izleyebileceğiniz bir dizi. 4 sezon çekildi. 5. sezon çekiliyor şu anda. Baş kahramanları arasında güçlü siyah bir kadının olması Amerika ve Hollywood’dan beklenmeyecek derecede yenilikçi. Ayrıca LGBTQ+ karakterlerin de yer aldığı dizi son derece farklı karakterleriyle ve mükemmel hikayesiyle ve araya serpiştirdiği drama ve duygu yüklü sahneleriyle oldukça farklı bir yapım. Ana hikayenin yanında günümüzde karşılaşılan birçok soruna da değinen bu yapım bunu, -bakın biz her konuya duyarlıyız bunları da koyduk.- gibi bariz bir şekilde belgesel gibi göstermektense hikayeye güzel bir şekilde dahil etmeyi başarıyor. Yine Google kullanıclarının %95 oranında beğendiği bir yapım.


Yorum Gönder

0 Yorumlar