Bilgisayarınızı Chromebook’a Dönüştürün!


Bilgisayarınızı Chromebook’a Dönüştürün!

Bilgisayarınızı Chromebook’a dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz. Intel işlemcilerde daha iyi çalıştığını söylemem gerekiyor.


ChromeOS öyle rahatça indirebiliceğiniz bir işletim sistemi değil zira Google tarafından onaylanmış cihazlar sadece bu işletim sistemini kullanabiliyorlar. Ancak ChromiumOS tamamen açık kaynaklı (Open Source) ve ChromeOS ile %90 benzerlik taşıyorlar. Ancak ChromiumOS üzerine inşa edebileceğiniz bir platform aslında. Ama başka birkaç firma bunu yapıyor ve Linux dağıtımı gibi bazı sürümler var. Bunlardan biri “neverware” tarafından üretilen “cloudready”

https://www.neverware.com/freedownloadBuradaki bağlantıya gittiğiniz doğrudan tamamen ücretsiz olan Ev sürümünü indirebileceksiniz. Bu indirmede aslında bir USB yapıcı iniyor. Sihirbazı takip ettiğinizde indirme işlemi uygun bir USB bellek tespit edildikten sonra başlıyor. Dili ne yazık ki İngilizce. İngilizce bilmiyorsanız bu size sıkıntıya sokabilir. Ancak kullanılan ingilizce standart bilgisayar İngilizce’si.-> Windows 7 ve sonrası bilgisayarlar için tavsiye edilir ancak teknik olarak hemen her x86 bilgisayarda çalışır. Ayrıca macOS de destekleniyor.


UYARI : Kurulum bütün hard diskinizi uyarmadan silecektir. USB takıp seçtiğiniz kurulum BAŞLAMAZ! Sadece canlı sistem USB üzerinden başlar. Kurulumu sistem bildirimlerimden kurabilirsiniz.(sağ alttaki saat ve Wi-Fi simgesinin olduğu yere tıklayın.)
Buradaki sistem maalesef Android uygulamalarını çalıştırmayı desteklemiyor. Google bunun için onay vermesi gerekiyor. Chromium mağazası oldukça geniş ama yine de :(

Yorum Gönder

0 Yorumlar