Türkiye İçin Optimize Edilmiş En İyi Hizmetler


Türkiye İçin Optimize Edilmiş En İyi Hizmetler

Bu yazıda Türkiye'de Türkçe olarak kullandığınızda size en çok yardımı olacak servisleri anlatacağım.


1- Google TakvimGoogle tarafından her gmail hesabıyla otomatik sunulan bu takvim servisi hem Android hem Windows 10 üzerinde, hem de iOS üzerinde çalışabiliyor ve her cihazdan eklediğiniz etkinlikleri eşitleyebiliyor, böylece her etkinliğinizi sahip olduğunuz herhangi bir cihazdan takip edebiliyorsunuz. Online olmayı unutmayın yeter. :) Ayrıca Google Takvim Türkiye'deki resmi ve diğer önemli tatilleri otomatik gösteriyor. Böylece etkinliklerinizi planlarken tatilleri de hesaba katmanız kolaylaşıyor.
2- Google Keep
Google Keep için aslında bir ülke optimizasyonu gerekmiyor. Tabi ki uygulama Türkçe. OneNote üzerine tavsiye etmemin sebebi platformlar arası senkronizasyonun çok harika çalışması. Yani ülkemiz de de sorunsuz çalışıyor. Telefonunuzda yazdığınız bir not veya eklediğiniz bir bağlantı hemen bilgisayarınızda belirebiliyor. (Yenileme yapın.) Ayrıca madde işaretleme, ses ekleme ve resim ekleme gibi seçeneklerin yanı sıra elle veya kalemle çizim desteği de sunuyor. Fazlasını yapmaya çalışarak kalabalığa sebep olmayan sade bir uygulama. OneNote gibi eşitleme yapması yarım sene sürmüyor. Veya not defteriniz çökmüyor.
3- NetflixTürkiye için mutlaka altyazı ekleyen Netflix, en kaliteli içerik üretici ve sunucularından. Hemen her türlü zevke göre içerikler barındıran Netflix aylık sabit ücretle kullanılabilen bir servis. Ayrıca yakın zamanda Türkiye’de de bazı yapımlara imza atan Netflix Türkiye’deki varlığını daha da güçlendirmek istiyor. Paracıklara elveda deyin zira inişli çıkışlı da olsa Netflix ile bir ilişkiniz olacak. J
4- Google Play Movies
Yasal olarak film kiralamanıza ve satın almanıza olanak veren platformlardan biri olan Google Play Movies Apple’ın iTunes seçeneğine oranla daha uygun fiyatlı ve her platformda çalışan bir servis. iTunes’u PC üzerinde kullanmak kâbus gibi. iPhone’dan Android’e PC ve Linux’e kadar her yerden erişebileceğiniz Play Movies, bazı akıllı TV’lerde bile var. Kesinlikle tavsiye ederim.5- Spotify
Tam dil desteği ve geniş yerel içerik desteği ile adını bilmeyenin olmadığını müzik servisi. Yine alternatiflerine kıyasla hemen her platformda yer alan ve müziklerinizin yanı sıra oluşturduğunuz çalma listelerine de her yerden erişmenize olanak veren bir harika bir müzik servisi. Aile planı da var üstelik.
Şimdilik aklıma gelen hizmetler bunlar olduğundan bunları yazdım. Başka servisleri hatırlarsam mutlaka ekler ya da yeni bir yazı ile yayınlarım.

Yorum Gönder

0 Yorumlar