Pardus DDE Nasıl Yüklenir?


Milli işletim sistemimiz olan Pardus normalde XFCE masaüstü ile yayınlanıyor. Ancak ben XFCE masaüstü ortamını biraz sıkıcı buluyorum. Ancak Pardus Yakın zamanda deepin ile işbirliği yapıp DDE (Deepin Desktop Environment) yerelleştirip millileştirdi. Çin'e herhangi bir bilgi gitmeyecek şekilde bu arayüz iyileştirildi ve son derece de hoş görünüyor. Windows'un yeni sürümlerine karşı herhangi bir üstünlüğü bulunmasa da XP ve Vista'dan son derece hızlı ve kullanışlı olduğunu söylemeliyim. Ya da sadece bir denemek isteyebilirsiniz.


Pardus Logo Duvar Kağıdı
Pardus Logo Duvar Kağıdı
1. Aşama --> İndirin.->https://www.pardus.org.tr/yan-surumler/ adresine gidin ve 17.2 DDE 64bit sürümünü indirin. (1.3GB)-> Rufus indirin.->https://rufus.akeo.ie/ adresine gidin aşağı kaydırın ve en son sürümünü indirin.
2. Aşama -->USB'ye Kurun.->Rufus'u açın. (Sorulara evet deyin.)->USB belleğinizi takın. (En az 4GB)->Rufus penceresinde "Freedos" yazan yerin yanındaki "CD" simgesine tıklayın ve indirdiğiniz Pardus dosyasını seçin.->"Başlat" düğmesi aktif hale gelecektir. Başlat düğmesine basın ve sorulara "evet" deyip devam edin.


< ! UYARI ! >
Bunu yapmak USB belleğiniz üzerindeki bütün verileri siler!---->İşlemin tamamlanması biraz vakit alacaktır endişelenmeden tamamlanmasını bekleyin.->Tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı USB üzerinden başlatabilir (F9 ile boot menüsünü açın ve USB belleğinizi seçin. Açılan pencerede "Pardus çalışan" seçeneğini seçin.) ve 17.2 DDE sürümünü deneyebilirsiniz.< ! UYARI ! >
Windows 10 ile önyüklü gelen cihazlarda Secure Boot seçeneği BIOS üzerinde etkinleştirilmiş olabilir. Bu seçenek USB'den bilgisayarınız başlatmanızı engelleyebilir. İsterseniz Güvenlik Seçenekleri altında bu ayarı geçici olarak kapatabilirsiniz. Ancak ne yaptığınızdan emin değilseniz lütfen bilen birine sorun veya yapmayın. Zira herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz.Ufak bir Önizleme :

Resim: Pardus Websitesi

Yorum Gönder

0 Yorumlar