Hangi Müzik Servisi Daha İyi? Spotify/Apple/Fizy


Artık eskisi gibi CD ya da kaset almıyoruz müzik dinlemek için. Bu sıralar her şey internetten "aktarılıyor." Gelin müzik "aktaran" bu servislere bir bakalım.
1- Spotify (Tavsiye edilen)
Spotify'ı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ama niye? Spotify'ın en önemli avantajı birden çok platformu destekliyor olması. Android/Apple/Windows/Linux gibi her platformda uygulamalarının olmasının yanı sıra web üzerinden de erişilebiliniyor olması gerçekten büyük kolaylık. Eğer iOS bir cihazdan Windows ya da Android bir cihaza geçerseniz bütün hesabınızı kolayca hiçbir şey kaybetmeden taşıyabiliyorsunuz. Üstelik en geniş müzik kütüphanelerinden birine sahip Spotify.
2- Apple Music
Apple ürünlerine has gözükmese de en iyi iOS gibi platformlarda çalışan Apple Music ne yazık ki Apple kullanıcıları haricinde kimseye tavsiye edilmiyor. Performans sorunlarından uygulamanın çökmesine kadar birçok sorun ortaya çıkaran servis ne yazık ki diğer platformlar için kullanılabilir değil.
3- Fizy (Türkcell Hizmeti)
Fizy Türkcell operatörünün kullanıma sunduğu yerel müzik servisi. Android uygulaması çok iyi olmayan hizmet iOS platformunda daha başarılı. Kütüphanesi diğer servisler kadar geniş olmamakla birlikte Linux/Windows gibi platformlara ise desteği yok. Bilgisayardan müzik dinlemek mümkün değil maalesef.
Yukarıda bütün servislerin fiyatları aynı ₺13.99. Eğer Türkcell kullanıcısı iseniz Fizy bazı tarifelerle ücretsiz geliyor. O durumda kesinlikle sonuna kadar kullanın. Ancak eğer para ödeyecekseniz veya bir aile planı alacaksanız kesinlikle ve kesinlikle Spotify öneriyorum. Her yerde çalışabilmesi sayesinde istediğiniz hemen her aygıttan müzik çalabiliyorsunuz. Spotify ile anlaştığım filan yok; sadece bu 3 servisi de kullandığım için samimi fikrimi paylaşıyorum.

Yorum Gönder

0 Yorumlar