Google İle Hayatınızı Yönetin


Google Drive, Calendar, Keep
En önemli hayat tavsiyesi zaman yönetimidir. Özellikle Türkiye gibi bir ülkede bu çok önemlidir zira bu bizim bir alışkanlığımız değildir. Her şeyi aklımızda tutup aklımızdan yapmaya çalışıyoruz bir çok kez işler yarıda kalıyor veya unutuyoruz. Onun haricinde saat kaçta ne zaman kiminle buluşuyoruz. Kaçtan kaça kadar dersimiz var, hangi saatte doktorda olmalıyız. Kime ne söz verdik?1- Google Takvim
Google takvimin en önemli özelliği hatasız senkronizasyon özelliğidir. Hangi cihaz türünü kullanıyorsanız kullanın erişebileceğiniz en iyi takvim uygulamasıdır. Ayarladığınızda Windows 10 makineniz ile de mükemmel bir biçimde çalışan uygulama Android ve iOS ile de benzer bir uyum içerisinde. Google Takvim'i kullanarak kiminle, nerede, ne zaman buluşacağınız seçebilir, bu etkinlikle ilgili önceden bildirim almayı seçebilir, bu etkinlikle ilgili kısa notlar ekleyerek ne ile ilgili olduğu gibi bilgileri hızlıca görebilir ve hatta Google Haritalar sayesinde önceden trafik bilgisi bile alabilirsiniz. Windows 10 cihazınızda bulunan Takvim uygulaması da Google Takvim uygulaması ile uyumlu olduğunuzdan Cortana ve/veya uygulama size belirlediğiniz zamanda bildirim gösterip sizi uyarabilir.2- Google Keep

Sürekli bir şeyleri hatırlamak, listeler yapmak ve gezindiğiniz sitelerdeki bazı içeriklerin bağlantılarını kaydedebilmek mi istiyorsunuz? Keep hem Android hem iOS hem de Windows 10 üzerinde çalışmasıyla gerçekten çok kullanışlı harika bir not tutma ve yönetme uygulaması. Ses kaydı, çizim ve fotoğraf ekleme gibi özellikler de uzun süredir desteklenmektedir. Keep'in en güzel taraflarında biri de oluşturduğunuz bir not için hatırlatma ekleyebiliyor olmanızdır. Örneğin saat 19:00 da evde olacaksanız ve aldığınız not ile o vakitte ilgilenebilecekseniz, bir hatırlatma oluşturarak Keep'in size saat 19:00'da o notu hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.
3- Google Drive


Eğer sürekli belge işleri ile uğraşıyor ve sürekli belgelerinizi öteye beriye taşımanız gerekiyorsa Google Drive bir hayat kurtarıcı olabilir. Çünkü hayatın karmaşası içerisinde bir USB belleği unutmak ya da bir belgeyi telefonunuza transfer etmeyi unutmak son derece olası bir durumdur. Google Drive ise iOS, Android ve Windows 10 cihazlarınızla tamamen uyumludur ve seçtiğiniz halde sizin için bir klasörü otomatik olarak yedekleyebilir. Bir USB belleği unutabilirsiniz ama interneti unutamazsınız; çünkü o neredeyse her yerde. Bu otomatik yedekleme, sunumunuza tam başlamadan önce yanınızda USB belleğinizin olmadığını veya yanlış belleği aldığınızı fark ettiğinizdeki o korkunç duyguyu yatıştırabilir. Hemen online olup dosyanızı indirebilirsiniz.
Yukarıda bahsettiğimiz bu üçlü hem özel hayatınızı hem de iş hayatınızı oldukça kolaylaştırabilir. Umarım faydalı olmuştur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar