En Güzel Anılarınıza, Geleceğinize, Mutluluklarınıza Sahip Çıkın ve Hayallerinizin Peşinden KoşunHayal kuruyor olmanız sizi masallara inanıyor olarak göstermez. Yahut masallara inanıyor olarak göstermesi hayatınızda bir şey değiştirmez. Siz en iyisi hayaller kurmaya ve kurduğunuz hayallerin peşinden koşmaya devam edin. Çünkü hayal kurmak demek yapabileceklerinizi somutlaştırmanız demektir. Peki hayallerinizin gerçekleşeceğine inancınız var mı ? Gerçekten gerçekleştirebilir misiniz ? Bunu yapabilir misiniz ?  Buna evet yapabilirim diyerek de karşılık verebilirsiniz, hayır sadece bir hayal gerçekleştirmem imkansız diyerek de karşılık verebilirsiniz. Ama ben eminim ki derinlerde bir yerlerde evet aslında çok çaba gösterirsem yapabilirim ya da  evet nasıl yaparım bilmiyorum ama aslında yapabilirim diyen bir yanınız vardır. Korkmayın peşinden gidin! Hatta koşun! Çünkü o sizin hayatınız, o sizin en içten içe istediğiniz mutluluklarınız, hayatta peşinden koşmaya değer en önemli anınız ve geleceğiniz. En güzel anlarınıza, geleceğinize, mutluluklarınıza sahip çıkın ve hayallerinizin peşinden koşun!
     Bir insan hayal kuruyorsa hayalleriyle uyur, uyanır. Bir insan hayal kuruyorsa şayet hayaline ulaşmak için elinden ne geliyorsa fazlasını verir ve ne fedakarlık gerekiyorsa yapar. Bu belki yılları belki sevdikleriyle arasındaki mesafesi belki de uykuyu unuttuğu geceleridir. İşin doğrusu aklınıza ne geliyorsa odur. Zaten hayallerinizin peşinden koşmayacaksanız, kendinizi ona adamayacaksanız hayalden hayale uçmanızın, ufka dalıp mutlu olacağınız geleceğinizi görmenizin ne anlamı var ki? Unutmayın! Mutlaka hayallerinize inanmayanlar olacak, sizinle dalga geçecekler. Belki de bu insanlar en yakınlarınız olacak. Umudunu Kaybetme filminden anımsadığıma göre şöyle diyordu : ‘’Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın. İnsanlar, kendilerinin yapamadığı şeyleri senin de yapamayacağını söyler. ‘’  O anlar geldiğinde kulaklarınızı kapatın ve sadece kendinizi dinleyin. Unutmayın sonu mükemmel olan bir yolun kestirmesi yoktur. Siz hayallerinizi takip etmeye devam edin bırakın onlar konuşmaya devam etsin. Nasıl olsa önce neden yaptığınıza anlam veremeyecekler sonra nasıl yaptığınızı soracaklar.
     Hayalleriniz realist olmalı bunda hemfikiriz. Peki neden bu realist olan kısım, kendi sınırlarınızın son raddesinde olmasın. Neden başkası asla gerçekleştiremeyeceğinizi düşünürken sizin gerçekleştirebileceğinize inandığınız şey olmasın. Siz inanıyorsanız neden olmasın. Ellerimizde bizi geleceğe götürebilen en önemli şey hayallerimizse neden hayallerimize pesimist bir sınır koyalım. En önemlisi bu sizin hayatınız, sizin zihniniz, sizin fikriniz, sizin hayaliniz ve siz bu hayali kurabiliyorsanız gerçekleştirebilirsiniz de demektir. Yeter ki kendinize inanın ve hayallerinizin peşinden koşun! Siz yapabilirsiniz. Kim ne derse desin şunu unutmayın ‘’ kendinize inanmaya başlayana kadar, kendinize ait bir hayatınız olmayacak .’’ Kendi hayatınız olmayacaksa hayallerinizi yaşayamayacaksınız ve hayat size ne verirse onu kabulleneceksiniz. Siz hayatın getirmesini ve getirdiğini kabullenmeyi beklemeyin hayal edin ne istiyorsanız ve sonra gidip alın. Kendinize inanın.
     Çok geç olmadan tam şimdi başlayın. Zihninizi temizleyin, planınızı yapın ve sonra harekete geçin. Çünkü yarın çok geç olabilir. Çünkü başlamadığınız her gün hayallerinizden, geleceğinizden çalınıyor. Yapabilirsiniz çünkü sizin hayatınızın başrolü sizsiniz. Hemen şimdi başlayın. İyi başlamak zorunda falan da değilsiniz fakat mükemmel bitirmek zorundasınız. Hayallerinizin peşinden koşarken neden başladığınızı asla unutmayın. Mutlaka zor günler yaşayacaksınız fakat bu yolda yürümek için koşmak için güneşin doğmasını beklemeyin. Zorluklarla baş etmeyi öğrenin. Öğrenin ki karanlıkta da yürüyüp asla vazgeçmeyeceğinizi ve diğerlerinden farklı olduğunuzu kendinize ispatlayın. İşinizi sessizce yapın bırakın gürültüyü başkaları koparsın. Hayat her sabah sana iki seçenekte bulunur. Bu seçenekler kalkın ve hayallerinizi takip edin ya da uyuyun rüyanızda görmeye devam edin. Siz en iyisi kalkın ve hayallerinizin peşinden koşun. Çünkü hayaller, umutlar, mutluluklar, huzurlar orada. Siz siz olun en güzel anlarınıza, geleceğinize, mutluluklarınıza sahip çıkın ve hayallerinizin peşinden koşun!

Yorum Gönder

0 Yorumlar