Çok Faydalı Chrome Eklentileri


Google Chrome


1- LastPass
LastPass parolalarınızı şifreleyip saklayan ücretsiz bir servis. Ayrıca Chrome eklentisi sayesinde üye olduğunuz sitelere giriş yaparken, giriş bilgilerinizi otomatik doldurabiliyor. Ayrıca güvenli parolalar oluşturup bunları sizin için de saklayabilir.
2- HTTPS Everywhere
HTTPS şifreli bir bağlantı sunarak sizi daha güvende tutuyor. Böylece ziyaret ettiğiniz sitelere olan bağlantınızın görülmesi bilgilerin elde edilmesi zorlaşıyor. Bu eklenti ise HTTP gibi bağlantıların HTTPS alternatiflerini bularak kullanmanıza izin veriyor. HTTPS üzerindeki S (Secure) güvenli anlamına geliyor.
3- Yüksek Kontrast
Bu eklenti sayesinde düşük ışıkta Chrome üzerinde beyaz arkaplanlı bir şeyler yapıyorsanız ve ışık gözünüzü rahatsız ediyorsa, renkleri ters çevirebilir, veya siyah-sarı gibi görünürlüğü artırabilirsiniz. Kurduktan sonra otomatik çalıştığından devre dışı bırakmayı unutmayın. İhtiyacınız olduğundan hemen etkinleşebiliyor.
4- Google Tone
Birden çok kişi bilgisayar üzerinde çalışıyorsanız ve bazen herkesi aynı siteye göndermek isteyebilirsiniz. Ancak herkesin o bağlantıyı yazması veya bulması gerekir ve bu da bazen zor olabiliyor. Google tone kurulu olan bilgisayar arasında hızlı bir şekilde web sitelerini paylaşmanıza olanak veriyor. Bilgisayarınızın hoparlörlerinden çıkan bir sesle anında yayın yapabiliyorsunuz. Eklentinin diğer bilgisayarlarda da kurulu olması gerekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar